Klejenie

Klejenie fototapety to proste

Zapewne zamówiłeś już panel w sklepie „Dom Fototapety” i zastanawiasz się jak go przykleić na ścianę. Możesz skorzystać z usług profesjonalistów i cieszyć się efektem, ale jeśli lubisz takie rzeczy robić sam, podpowiemy Ci jak to zrobić.

   Będziesz potrzebować:

  •  Klej do tapety z wlokniny
  •  Wałek do kleju;
  •  Łopatka (musi być plastikowa, nie metalowa);
  •  Rolka z tworzywa sztucznego;
  •  Gąbka, poziomnica, taśma miernicza, ołówek, ręcznik papierowy.

Proces klejenia

Załóżmy, że powierzchnia jest oczyszczona od resztek starej powłoki, szpachlowana i zagruntowana. Tak więc pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyciągnięcie pasków płótna z tuby i ułożenie ich tak, jak będą umieszczone na ścianie. Spróbuj je połączyć, wypróbuj pierwszy na ścianie i narysuj ołówkiem linię krawędzi, użyj poziomnicy.

Wtedy wszystko jest proste. Nie jest konieczne impregnowanie włókniny, klej nakłada się tylko na ścianę.

Kolejnym krokiem jest idealnie równomierne przyklejenie pierwszego paska. Płótno jest instalowane od góry do dołu, podobnie jak zwykła tapeta. Dopóki klej nie wyschnie, możesz spróbować ponownie przykleić pierwszy pasek. Dopasuj wzdłuż narysowanej wcześniej linii.

Pozostałości kleju usuwa się szpatełką. Nie naciskaj zbyt mocno, w przeciwnym razie możesz porysować obraz. Następnie rozwałkuj pasek plastikowym wałkiem, aby pozbyć się pozostałego powietrza i zapewnić dobrą przyczepność. W rogach możesz naciskać czystym, suchym palcem. Aby wyczyścić krawędź kleju, przejdź po niej wilgotną, czystą gąbką.

Szybko przykleisz pozostałe paski, usuniesz klej i pozostawisz płótno do wyschnięcia. Nie twórz przeciągu, dopóki nie wyschnie całkowicie! Jeśli coś pozostaje niejasne lub nie chcesz podglądać procedury z ekranu komputera, skonsultuj się ze specjalistą.