Pomiar

Pomiar powierzchni do wklejenia samodzielnie

Aby nowe fototapety pasowały do wnętrza jak najbardziej harmonijnie, konieczne jest wykonanie dokładnych pomiarów powierzchni. Uwierz mi, nie jest to trudne.

Jak prawidłowo zmierzyć ścianę, drzwi lub sufit?

Jeśli miejsce na nową fototapetę zostało już wybrane, a nie będzie to cała powierzchnia ściany, to wystarczy powalczyć z miarką i obrysować ołówkiem granicę panelu. Weź rozmiar zamówienia stąd. Możesz także zamówić usługę „Wizualizacja”. Zrób zdjęcie, wskaż zdjęcie, które Ci się podoba i podaj wymiary. Nasi projektanci stworzą makietę, abyś mógł ocenić wygląd fototapety we wnętrzu. Gdy planowane jest pokrycie całej widocznej powierzchni, obliczenia są nieco bardziej skomplikowane. Ścianę lub sufit mierzy się taśmą mierniczą bez uwzględnienia panelu przypodlogowego i bagietki. Zaleca się również wykonywanie pomiarów wzdłuż co najmniej trzech osi (krawędzi i środka) w pionie i poziomie. Wymagane wymiary płótna to największa odległość.

Na przykład wysokość ściany na lewej krawędzi wynosi 2500 mm, w środku 2450 mm, a na prawej krawędzi 2480 mm. Szerokość wzdłuż trzech podobnych linii (góra, dół, środek) wynosi 3900 mm, 3880 mm i 3950 mm. Zamów więc fototapety o wysokości 2500 mm i szerokości 3950 mm. Wtedy po sklejeniu na ścianie nie pozostaną żadne szczeliny. Latwe do krojenia nożem biurowym. Nie zapomnij wziąć pod uwagę metody nakładania płótna. Fototapeta klejona na zakład posiada specjalne białe paski z oznaczeniami na górnej, dolnej i bocznej krawędzi. Poziome są cięte w procesie klejenia. Pionowy jest potrzebny do dokładnego łączenia pasków i pozostaje pod sąsiednim elementem płótna. Wszystko jest proste! Wykonaj pomiary, zamów wizualizacje we wnętrzu, wybierz optymalne tematy i skonsultuj się z projektantami "Domu Fototapet". Zrobimy wszystko, aby Twój dom był wyjątkowym miejscem, w którym zawsze przyjemnie spędza się czas.

UWAGA! Zalecamy dodanie 3-5 cm do szerokości i wysokości, ponieważ ściany nie zawsze są idealnie równe