Fototapeta we wnętrzu

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Fototapeta do wnętrz różnych pomieszczeń

Fototapety bez przesady są uniwersalne. Świetnie komponują się z szeroką gamą wnętrz – od minimalizmu po barok i znajdują najlepsze miejsce we wszystkich pomieszczeniach domu, mieszkania czy obiektu komercyjnego. Istnieją tysiące scen na każdy gust: delikatne kwiaty, róże, orchidee, mlecze, romantyczne nocne miasta, ogrody, krajobrazy natury i ulice starożytnych miast, urocze zwierzęta, gwiaździste niebo itp. Pomysłów na fototapetę we wnętrzu jest tak wiele, że wypisanie ich zajęłoby więcej niż jeden dzień. Jedno można powiedzieć na pewno – odmieniają pomieszczenie, bawią się nowymi kolorami i nadają mu indywidualnego stylu.

Jednak nie każdy panel nadaje się do konkretnego wnętrza. Tworząc projekt pokoju, albo skupiasz na nim uwagę, albo próbujesz harmonijnie dopasować obraz, połączyć go z innymi ważnymi elementami. Błąd w wyborze jest niedopuszczalny, dlatego przygotowaliśmy kilka rekomendacji.

Wnętrze pokoju z fototapetą - cechy do wyboru

W światowej klasyfikacji wyróżnia się dwa rodzaje wnętrz: klasyczne i nowoczesne. Pierwsze reprezentowane są przez dużą liczbę stylów: klasycyzm, imperium, gotyk, country, renesans, orientalny, barok, rokoko. Do nowoczesnych zalicza się: minimalizm, high-tech, technologia, elektryka, konstruktywizm, loft, awangarda.

  • Zwolennicy klasyki przy wyborze tematu panelu kierują się jedną prostą zasadą – nie przeciążaj wnętrza. Fototapety przyklejane są na ścianę jako uzupełnienie istniejącego wystroju, najlepiej, gdy ich podstawowa kolorystyka powinna współgrać z głównymi motywami dekoracji. Dopuszczalne jest odchylenie o jeden ton o pół tonu. Hojnie wykorzystuje się także czarno-białe obrazy, obrazy starożytnych miejsc i przyrody.
  • Nowoczesne style tapety wolne od wszelkich ograniczeń. Wybór zależy od śmiałości pomysłów projektanta i funkcji panelu. Jasne kolory pomagają wizualnie zwiększyć wolną przestrzeń, a abstrakcje 3D działają cuda, tworząc iluzję nieskończoności. Jasne, kontrastowe obrazy przyciągają uwagę, uniemożliwiając odwrócenie wzroku.

Jeśli chodzi o specyfikę pokoi, nie ma jednolitych standardów. Obejrzyj fototapetę we wnętrzu w odpowiedniej sekcji serwisu, jeśli nie jesteś pewien, zamów bezpłatną próbę kolorystyczną lub wizualizację. Nasz projektant pomoże Ci zrealizować najbardziej niezwykłe pomysły. Nie zapomnij także o usłudze wydruku na podstawie zdjęcia z Twojego archiwum. Wyślij zdjęcie, a my zajmiemy się resztą.